İşıqlandırma sisteminin idarə edilməsi üzrə kompleks həll variantları
– “HOREX 2018” sərgisi çərçivəsində bizim stenddə mənzillər, mehmanxana, ofislər və digər obyektlərin işıqlandırma sisteminin idarə edilməsi üzrə kompleks həll variantları istehsal edən Amerikanın “Lutron” şirkətinin məhsullarının nümunələri təqdim edilir. Biz kiçik layihələr ilə yanaşı, bütün komplekslərin, binaların, otellərin və s. avtomatlaşdırılması kimi işləri hə həyata keçiririk.
Stendimizin ziyarətçiləri şüşə, plastik, metal kimi müxtəlif tətbiq sahələrində təqdim olunan “Lutron” şirkətinin idarəetmə panelləri, “Paladyum” məhsul xətti ilə tanış ola bilərlər. Biz həmçinin, uzaqdan idarəetmə funksiyası olan simsiz pərdəni nümayiş etdiririk.
Azərbaycanda bizim şirkətin rəsmi distribyutor olan “Eco Control Systems” şirkəti fəaliyyət göstərir və bu şirkətin əməkdaşı stenddə maraqlanan ziyarətçilərlə görüşməkdən məmnundur. Otelyerlər, otel inşaatçıları, satınalma menecerləri, mühəndisləri öz stendimizdə görmək istərdik. Bu günlərdə biz artıq gözlədiyimiz auditoriya ilə görüşlər keçirmiş və danışıqlar aparmışıq.
Bizim məqsədimiz Azərbaycanda bu bazar üçün yeni olan “Lutron” brendini və işıqlandırma sistemlərinin idarə edilməsi, temperatura nəzarət, pəncərə silindrləri və pərdələri üzrə şirkətin həll variantlarını təqdim etməkdir. Sərgini bəyənirik, Azərbaycanda interyer dizaynı, “ağıllı” evlər və digər sahələrdə belə tədbirlərin daha çox olmasını istərdik.

Александр Бабкин, Международный менеджер по продажам Lutron, Eco Control Systems
– На нашем стенде в рамках выставки HOREX 2018 представлены образцы продукции американской компании Lutron, которая производит комплексные решения по управлению освещением для любого типа объектов: квартир, гостинец, офисов и т.д. Мы осуществляем, как небольшие проекты, так и автоматизацию целых комплексов, зданий, гостиниц и т.п.
Посетители стенда могут ознакомиться с панелями управления Lutron, линейкой Paladium, представленной в разных исполнениях – в стекле, пластике, металле. Мы также демонстрируем беспроводную штору с пультом управления.
В Азербайджане работает наш официальный дистрибьютор, компания Eco Control Systems, чей сотрудник на стенде рад встречи с заинтересованными посетителями. Ждем отельеров, строителей гостинец, менеджеров по закупкам, инженеров. В эти дни мы уже встретились и пообщались с той аудиторией, на которую рассчитывали.
Нашей целью является представить в Азербайджане новый для этого рынка бренд Lutron и его решения по управлению системами освещения, температурного контроля, оконными роллерами и шторами. Выставка нравится, хотелось бы, чтобы в Азербайджане проводилось больше подобных мероприятий в сфере дизайна интерьеров, умных домов и т.д.