15-17 may tarixlərində Bakı Ekspo Mərkəzində 13-cü Qafqaz Beynəlxalq Mehmanxana, restoran və supermarketlər üçün avadanlıq və ləvazimatlar “HOREX Caucasus 2019” sərgisi keçiriləcək. Cənubi Qafqaz və Xəzəryanı regionda qonaqpərvərlik sənayesinin ixtisaslaşmış tədbiri olan “HOREX Caucasus” sərgisində aparıcı yerli və xarici istehsalçıların məhsul və xidmətləri ilə tanış olmaq, təcrübə mübadiləsi aparmaq və ən son sənaye yeniliklərinin mərkəzində olmaq fürsəti yaradılacaq.
Sərgidə Azərbaycan, Ukrayna, Rusiya, Belarus və bir sıra digər ölkələri təmsil edən iştirakçılar qarşılıqlı faydalı sövdələşmələr imzalamaq üçün həm distribyutorlar, həm də istehsalçılar ilə görüşəcək və mətbəx və super-marketlər üçün peşəkar avadanlıqlar, qənnadı və un məmulatları avadanlıqları, peşəkar ticarət avadanlıqları, hava təmizləyici, təmizləmə və soyuducu avadanlıqlar, eləcə də kassa aparatları, mebellər və s. bu kimi məhsullarını nümayiş etdirəcəklər.
Sərgi Azərbaycan Respublikası Sahibkarlar (İşəgötürənlər) Təşkilatları Milli Konfederasiyasının (ASK), Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondunun və Azərbaycan Respublikasının Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin dəstəyi ilə keçiriləcəkdir. Sərginin təşkilatçıları qismində “Iteca Caspian” şirkəti çıxış edir.
Bu il sərgi əlavə tədbirlər ilə zəngin olacaq, belə ki, “HOREX 2019” sərgisi çərçivəsində ikitərəfli işgüzar görüşlərin (“B2B”) keçirilməsi planlaşdırılır və bu görüşlər zamanı həm yerli, həm də xarici şirkətlərin nümayəndələri bir-birləri ilə üzbəüz görüşlər keçirə və əməkdaşlıq yollarını ətraflı şəkildə müzakirə edərək satışların miqyasını daha da genişləndirə biləcəklər.
Həmçinin sərgi çərçivəsində ilk dəfə olaraq “Yeniliklər vitrini” təşkil ediləcək. İştirakçılar öz məhsullarını vitrində nümayiş etdirməklə, diqqəti yeni məhsullara cəlb etmək və bu məhsulların xüsusiyyətləri haqqında məlumat vermək üçün unikal imkan əldə edəcəklər.
Sərginin keçiriləcəyi günlərdə Turizmə Dəstək və Milli Qastronomiya Təşkilatı və chefs.az portalının təşkilati dəstəyi ilə “Chefs Cup” Aşpazlar Çempionatı keçiriləcək. Müsabiqədə şəhərimizin ən nüfuzlu otel və restoranlarının aparıcı aşpazları iştirak edəcək və öz yüksək səviyyəli peşəkarlıqlarını, eləcə də istedad və heyrətamiz kulinariya bacarıqlarını nümayiş etdirəcəklər.
Təşkilatçılar marketinq araşdırması apararaq və eksponentlərin istəyini nəzərə alaraq Qafqaz Beynəlxalq Mehmanxana, restoran və supermarketlər üçün avadanlıq və ləvazimatlar “HOREX Caucasus 2019” sərgisini cari ilin may ayında - qida və qablaşdırma sənayesi üzrə sərgilər ilə paralel keçirmək barədə qərar qəbul ediblər ki, bu da səmərəli əməkdaşlığa yeni təkan verəcək və eksponentlər üçün yeni imkanlar yaradacaqdır.
Beləliklə, bu sahədə regionun yeganə tədbiri olan “HOREX Caucasus” ölkəmizin mehmanxana- restoran biznesini təmsil edən əsas şəxsləri, eləcə də bu sahənin xarici mütəxəssislərini bir araya gətirəcək və artıq mövcud olan möhkəm işgüzar əlaqələrin gücləndirilməsi üçün əlverişli zəmin yaratmaqla yanaşı, yeni əlaqələrin qurulması üçün də lazımı şərait yaradacaqdır.

HOREX Caucasus 2019, will be held at Baku Expo Centre from the 15th to the 17th of May
The 13th Caucasus International Hospitality Exhibition Everything for Hotels, Restaurants and Supermarkets, HOREX Caucasus 2019, will be held at Baku Expo Centre from the 15th to the 17th of May. HOREX Caucasus, the only specialised hospitality event in the South Caucasus and the Caspian region, will provide an ideal opportunity to get acquainted with the products and services of leading national and foreign manufacturers, and to share experiences and observe the latest innovations in the industry.
Participants from Azerbaijan, Ukraine, Russia, Belarus and a number of other countries will meet with distributors and manufacturers to conclude mutually beneficial transactions and demonstrate their professional equipment for kitchens and supermarkets, confectionery and bakery equipment, professional retail equipment, as well as air purification, cleaning and refrigeration equipment, cash registers, furniture, and so on.
Exhibition will be held with the support of National Confederation of The Entrepreneurs (Employers) Organizations of Azerbaijan Republic (AEC), Azerbaijan Export and Investment Promotion Foundation and Small and Medium Business Development Agency of the Republic of Azerbaijan. The exhibition is organised by Iteca Caspian.
This year’s exhibition will be accompanied by many additional events. As part of HOREX 2019, B2B meetings will be held to allow representatives of both local and foreign companies to meet in person and discuss opportunities for cooperation, while expanding their sales.
Moreover, the exhibition will, for the first time, host the ‘Showcase of new products.’ By exhibiting their products right in the shop windows, participants will have a unique opportunity to draw attention to their new products and describe their unique features.
During the exhibition days, the first ever Chef Championship, ‘Chefs Cup,’ will be held as a joint project with organisational support from the Development of Tourism and National Cuisine Public Union and Chefs.az. The competition will be attended by leading chefs of the most respected hotels and restaurants in our city, who will demonstrate their high level of professionalism, talent and impressive culinary skills.
After conducting marketing research and taking into account numerous requests from exhibitors, the organisers decided to hold the Caucasian International Exhibition Everything for Hotels, Restaurants and Supermarkets, HOREX Caucasus 2019, under one roof with food and packaging exhibitions in May; it will give new impetus to fruitful cooperation and open up new opportunities for exhibitors.
This unique event in the region will bring together key persons of the hotel and restaurant business in our country, as well as foreign specialists in the industry, creating favourable conditions for strengthening already existing business contacts, as well as opening up opportunities for creating new ones.