“HOREX Caucasus” - qonaqpərvərlik sahəsində Cənubi Qafqaz və Xəzəryanı regionun yeganə ixtisaslaşmış tədbiridir
6 mart 2018 0000
5-7 aprel tarixində Bakı Ekspo Mərkəzində 12-ci Qafqaz Beynəlxalq Mehmanxana, Restoran və Super-marketlər üçün Avadanlıq və Ləvazimatlar “HOREX Caucasus 2018” sərgisi keçiriləcək. Qonaqpərvərlik sahəsində Cənubi Qafqaz və Xəzəryanı regionun yeganə ixtisaslaşmış tədbiri olan “HOREX Caucasus” sərgisi məhsul və xidmətlərin təqdim olunması, aparıcı sənaye şirkətləri, eləcə də  alıcı və tərəfdaşlarla səmərəli fikir və təcrübə mübadiləsi, o cümlədən bazarın rəqabət qabiliyyətinin təhlili və möhkəm işgüzar əlaqələrin qurulması üçün əla imkan yaradır. Sərgini hər il bir çox bu sahənin peşəkarları, istehsalçı şirkətlər, eləcə də tədarükçülər ziyarət edir.
Bu il sərgidə qəhvə,     qəhvə maşınları, trüfel (göbələk növü) və trüfel məhsulları, yuyucu vasitələr, peşəkar təmizlik avadanlıqları və paslanmayan poladdan hazırlanmış məhsulları və qab-qacaqları və otel, restoran və kafe “HoReCa” sektoru üçün havatəmizləyici filtrlər təqdim edən Azərbaycan, İtaliya, Rusiya, Türkiyə və digər ölkələrin şirkətləri iştirak edəcəklər.
Sərginin işgüzar proqramı çərçivəsində tədbir iştirakçıları ilə yerli şirkətlər arasında ikitərəfli görüşlər, “Azerbaijan Coffee Days” (“Azərbaycanda qəhvə günləri”) mövzusunda seminar və ilk dəfə olaraq, barista çempionatı keçiriləcək. Bu yarışmada qəhvə növlərini (və ya qəhvə əsaslı içkiləri) düzgün yanaşma əsasında hazırlamağı bacaran peşəkarlar (“Latte Art” üsullarından istifadə etməklə) öz məharətlərini nümayiş etdirəcəklər.
Sərgi Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət və Turizm Nazirliyi tərəfindən dəstəklənir. Sərgi həmçinin Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondu (AZPROMO) və Azərbaycan Respublikası Sahibkarlar (İşəgötürənlər) Təşkilatları Milli Konfederasiyası (ASK) tərəfindən dəstəklənir. Sərginin təşkilatçıları qısmində isə “Iteca Caspian” və onun Böyük Britaniyalı tərəfdaşı “ITE Group” şirkətləri çıxış edirlər.
Beləliklə, “HOREX Caucasus” sərgisi Azərbaycanda intensiv inkişaf edən otel biznesinin tələbatlarını əks etdirməklə yanaşı, Azərbaycanın otel və restoran sənayesinin peşəkarları üçün ideal işgüzar platformaya çevriləcəkdir.

HOREX Caucasus is the sole trade event for the hospitality industry of the South Caucasus and Caspian regions
6 march 2018 0000
The 12th Caucasus International Hospitality Exhibition “Everything for Hotels, Restaurants and Supermarkets”, HOREX Caucasus 2018 will be held from 5th to 7th April at Baku Expo Center. HOREX Caucasus is the sole trade event for the hospitality industry of the South Caucasus and Caspian regions providing excellent opportunities to showcase goods and services and to effectively exchange ideas and experiences with leading industry players, customers and partners. It is also a platform where one can analyze the competitiveness of the market and build strong business relations. The exhibition is annually visited by manufacturing companies, buyers and industry experts.
This year HOREX Caucasus will welcome participating companies from Azerbaijan, Italy, Russia, Turkey and other countries. The exhibitors will demonstrate coffee, truffles (mushrooms) and truffles' products, professional washing equipment, cleaning agents, professional cleaning equipment, dishes and stainless steel products, and air filters for the HoReCa sector and others.
The exhibition’s business programme will include a number of bilateral meetings between exhibitors and local companies, and a workshop on the topic of Azerbaijan Coffee Days. For the first time, a barista championship event will also be held as part of this year’s business programme, where baristas who know how to properly prepare coffee or coffee-based drinks will demonstrate their skills using Latte Art techniques.
The exhibition receives support from the Azerbaijan Export and Investment Promotion Foundation (AZPROMO) and the National Confederation of Entrepreneurs (Employers) Organisations of the Azerbaijan Republic (AEC). The organisers of the exhibition are Iteca Caspian and its partner ITE Group.
Thus, HOREX Caucasus will become an ideal platform for professionals of hotel and restaurant industry of Azerbaijan and will reflect the needs of rapidly developing hotel business in the country.