Dövlət Turizm Agentliyi otelçilərlə onların xaricdə ölkənin turizm potensialının inkişafında iştirakını müzakirə edib.
Agentliyin məlumatına görə, Azərbaycan Otelçilər Assosiasiyasının üzvlərinin görüşü Azərbaycan Turizm Bürosu ilə əməkdaşlıq çərçivəsində təşkil olunub.
“Görüş zamanı iştirakçılara dünyanın 6 əsas hədəf bazarında həyata keçirilən və planlaşdırılan fəaliyyətlər, ölkəmizdə isgüzar turizmin inkişaf etdirilməsində hotellərin üzərinə düşən rolun vacibliyi barəsində məlumat verilib. Həmçinin otellərin nümayəndələri ilə yeni turizm məhsullarının yaradılması starategiyası haqqında fikir mübadiləsi aparılıb”, - məlumatda belə deyilir.

Hoteliers in Azerbaijan work over creation of new tourism products
The State Tourism Agency discussed with hoteliers their participation in promotion of country's tourism potential abroad.
The Agency reports that the meeting of members of the Azerbaijan Hoteliers Association is organized within the framework of cooperation with the Azerbaijan Tourism Bureau.
"The participants also stressed the significance of hoteliers’ participation in projects in six main potential markets, where it is planned to realize projects on promotion of country’s tourism potential. The parties also discussed the strategy of creating new tourism products," the Agency informed.